win2: Πρόγραμμα excel για οικοδομικές άδειες και εγκρίσεις εργασιών δόμησης μικρής κλίμακας
Αποτελέσματα: 1 έως 20 από σύνολο 46

Υβριδική Εμφάνιση

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. (επάνω) - Ανάρτηση #1
    Μηχανικός
    Πολιτικός Μηχανικός
    Το Αβατάριο του μέλους palex
    Εγγραφή
    24.10.2009
    Περιοχή
    Αθήνα
    Αναρτ.
    117
    Εύσημα

    έδωσε
    1
    έλαβε
    6
    Αρχεία

    Λήψεις
    27
    Ανέβασε
    2

    Προεπιλογή

    Kαι εγω θεωρω ότι καλύτερη θα ήταν η λύση της επιθετικής πολιτικής.
    Αυτους τους τύπους όταν πιασουν στο στομα τους την μελετη πρεπει να τους προσβαλεις πολύ ασχημα σε προσωπικό επίπεδο, κοντά σε επίπεδο εξύβρισης, με αναφορές στην πηγή των γνωσεων τους και το μορφωτικό τους επίπεδο μπροστά στον πελάτη αν και αυτός εχει κρινει την μελέτη σου μπροστά στον πελάτη.
    Ρωτησε τον στην τελική αν η πηγη πληροφόρησης του για το αν χρειαζεται η όχι κατι είναι τα κατσικία του στην στανη.
    Οσο πιο σκληρός και προσβλητικός είσαι τοσο περισσότερο σε εκτιμάνε κατα βαθος.
    Αγαπημένη ατακα όταν πανε να αρχισουν οι τεχνικες διαφωνίες: "Θα κανεις αυτό που σου λεει η Επιβλεψη, οπως σου το πει και οταν σου το πει". Το λες από την αρχή στην πρωτη ευκαιρία και τραβας διαχωρηστική γραμμή. Το έχω πει σε χωματουργό όταν πηγε να μου αναλύσει τις θεωρίες του περι συμπυκνώσεων και η δουλεία πηγε ρολοι.
    Δεν χρειάζεται να εξηγούμε τίποτα για τις επιλογές μας στα συνεργεία. Όταν εξηγείς ειναι σαν να διαπραγματευεσαι.
    Φίλος μου μηχανικός στην Πατρα που και εκει κλειστη κοινωνία είναι εσκιζε συνεργεια για ψύλου πήδημα και απο εκει που φοβόμουν ότι θα μεινει χωρις δουλεια φτιαχνει και όνομα σιγά σιγά.
    Ενημέρωσε τον ίδιοκτήτη ότι ο συγκεκριμένος εργολαβος σκοπευει να τον ξεκοκκαλίσει μεχρι το μεδουλι αυτο θα του σπειρει αμφιβολίες περισσότερο από όλα ακομα και αν είναι συγγενεις του.
    Πες του να μην δεχεται προσφορές καταποκοπή αλλα μονο με τιμή μονάδας γιατι μετα θα του βγαζουν και αλλα μη μετρήσημα εξοδα και θα τον γδύσουν.
    Προσπαθησε διακρητικά να προωθήσεις ανταγωνιστη του συγκεκριμένου εργολάβου, στον οποιον θα έχεις εμπιστοσύνη.
    "ο ταδε την ξερει την δουλεια και μπορεί να την εφαρμοσει την μελετη χωρίς αλλαγες και πιο γρηγόρα και πιο φτηνά θα σου ερθει στο τελος..."
    Εργολαβοι που τους εχεις προτείνει εσυ κανουν τούμπες ότι και να τους ζητησεις, οι αλλοι σε βλέπουν σαν εμποδιο.
    Play hard and dirty!
    Τελευταία επεξεργασία από τον χρήστη palex : 22.11.2009 στις 20:11

Τα Δικαιώματα σας

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •